Jak wyczyścić kostkę brukową z cementu?

Kostka brukowa jest uniwersalnym materiałem wykorzystywanym do utwardzania powierzchni. Znajduje zastosowanie nie tylko w miejscach użytku publicznego jak chodniki czy place, ale doskonale sprawdza się również przy wykańczaniu podjazdów samochodowych oraz ścieżek na posesji. Swoją popularność zawdzięcza trwałości i wytrzymałości, dzięki którym można cieszyć się piękną nawierzchnią przez wiele dekad. Czasami dochodzi jednak do sytuacji, gdy w wyniku zaniedbań lub niechlujstwa wykonawców na powierzchni kostki lub w szczelinach pomiędzy nią pozostają nieestetyczne zabrudzenia z cementu.

Profesjonalne czyszczenie myjką ciśnieniową

Na szczęście usuwanie takich zanieczyszczeń nie musi wiązać się z kosztownymi zabiegami ani stosowaniem agresywnych środków chemicznych. Do czyszczenie kostki brukowej z cementu można użyć profesjonalnego urządzenia wysokociśnieniowego. Urządzenia wytwarzające odpowiednio wysokie ciśnienie które pozwolą na usunięcie zabrudzeń cementowych posiadają trójfazowy napęd elektryczny lub spalinowy. Należy pamiętać, aby ciśnienie dostosowane do mycia kostki brukowej nie było zbyt wysokie – nie powinno przekraczać około 260 bar, aby uniknąć usunięcia wierzchniej warstwy nawierzchni kostki wraz z jej kolorem. Zabieg czyszczenia kostki brukowej warto przez to zlecać wykwalifikowanej firmie posiadającej specjalistyczny sprzęt oraz doświadczenie w tak wymagającej materii jak konserwacja nawierzchni.Zalety mycia pod ciśnieniem

Woda pod odpowiednim ciśnieniem radzi sobie nie tylko z usuwaniem drobin cementu, ale również z zalegającym piaskiem, mchem oraz innymi zabrudzeniami, a ponadto jest w stanie wyczyścić szczeliny między kostkami. Dodatkowo myjka jest wygodna w użytkowaniu, oszczędna i ekologiczna – zużywa znacznie mniej wody niż tradycyjny wąż ogrodowy i nie wymaga stosowania detergentów, co przekłada się na niższy koszt eksploatacji. Niektóre urządzenia są wyposażone w specjalnie końcówki oraz obrotowe głowice, które są dedykowane specjalnie do mycia kostki brukowej i ułatwiają jej właściwą pielęgnację.