Czyszczenie rynien – metody

Rynny służą do odprowadzania nadmiaru wody z dachu. Aby mogły skutecznie i bez problemów odprowadzać wodę, musimy zawsze dbać o to, żeby były czyste i drożne.

Bez nich woda gromadząca się na dachu spływałaby po ścianach zewnętrznych, sprawiając, że na elewacji powstawałyby zacieki, a z czasem cała ściana stałaby się wilgotna, a więc podatna na wzrost grzybów. Oprócz tego woda wnikałaby w pory materiału, z jakiego zrobiona jest ściana i w czasie mrozów zamarzałaby w nich, doprowadzając do ich niszczenia.  Podobna sytuacja ma miejsce, jeżeli rynny są zatkane różnego rodzaju zanieczyszczeniami (np. suchymi liśćmi, igłami i gałęziami).


 Kiedy należy czyścić rynny?


 Rynny nie muszą być na szczęście czyszczone bardzo często, wystarczy, gdy wyczyścimy je przed nastaniem zimy i wiosną. Czyszczenie zimowe należy wykonać, kiedy wszystkie liście na okolicznych drzewach już opadną. Wiosną zaleca się sprawdzenie drożności całego systemu rynnowego oraz jego stanu technicznego po zimowych śniegach i zamarzającej wodzie, ponieważ może okazać się, że nasze rynny pod wpływem działania lodu i mrozu są w niektórych miejscach popękane i, co za tym idzie, nieszczelne.


 Jaka jest najskuteczniejsza metoda oczyszczania rynien?


Nasza firma oferuje swoim klientom niezwykle nowoczesną i skuteczną metodę czyszczenia rynien. Polega ona na wsysaniu zanieczyszczeń znajdujących się w orynnowaniu przy pomocy specjalnego zewnętrznego systemu odkurzania na wysokości charakteryzującego się dużą mocą. Dzięki jego innowacyjnej konstrukcji nie ma potrzeby używania drabin ani rusztowań do czyszczenia rynien. Końcówka ssąca umieszczona jest na długim ramieniu, które umożliwia bezpieczne i precyzyjne czyszczenie rynien z poziomu gruntu. Końcówka jest wyposażona w kamerę, która przekazuje obraz do monitora umieszczonego na dole ramienia, które jest trzymane przez operatora. W t en sposób na bieżąco widzi on, czy rynna została dobrze oczyszczona i kontroluje rzetelność wykonywanej usługi. Rura ssąca jest niewiarygodnie lekka, a jednocześnie wytrzymała, dzięki czemu operator może nią bez problemu manewrować i skutecznie oczyszczać nawet najtrudniej dostępne miejsca.