Na czym polega czyszczenie wykładzin metodą kapsułkowania?

czyszczenie wykładziny

Istnieje kilka popularnych sposobów na usunięcie zanieczyszczeń z brudnej wykładziny. Jednym z nich jest czyszczenie metodą kapsułkowania. To technika umożliwiająca pozbycie się zabrudzeń z dywanów i wykładzin wykorzystywanych w przestrzeniach biurowych czy obiektach handlowych. Na czym polega czyszczenie metodą kapsułkowania? Kiedy warto się na to zdecydować? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Czym charakteryzuje się czyszczenie metodą kapsułkowania?

Kapsułkowanie to metoda czyszcząca stosowana przy czyszczeniu wykładzin z lekkich i średnich zabrudzeń. Polega na naniesieniu specjalnego preparatu do kapsułkowania na zabrudzoną powierzchnię, a następnie maszynowym wcieraniu go do wewnątrz włókien wykładziny. Działanie środka chemicznego powoduje, że brud zostaje wchłonięty przez mikrokryształki (kapsułki) wytworzone na powierzchni dywanu. Aktywator czyszczący w postaci środka chemicznego szybko paruje i nie pozostawia osadu na powierzchni wykładziny. Jego pozostałości można bez problemów usunąć. Wystarczy dokładnie odkurzyć dywan po całkowitym wyschnięciu.

Jak przebiega czyszczenie metodą kapsułkowania?

Czyszczenie wykładzin metodą kapsułkowania rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni na sucho przy pomocy odkurzaczy o dużej mocy. Kolejnym krokiem jest usunięcie tłustych plam oraz pozostałości po gumach do żucia i innych produktach nierozpuszczalnych w wodzie. Na przygotowaną do właściwego czyszczenia powierzchnię nakładany jest środek do kapsułkowania. Wykładzina powinna być spryskiwana etapami, aby nie dopuścić do wyschnięcia chemicznego roztworu. Następny etap polega na wtarciu środka w dywan przy pomocy maszynowej szorowarki. Urządzenie to skutecznie oddziela brud od włókien wykładziny, pozostawiając bardzo dobre efekty. Tak wyczyszczony dywan należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Gdy będzie już suchy, powierzchnię trzeba ponownie odkurzyć, aby zebrać brud zamknięty w kapsułkach. Tę czynność najlepiej wykonywać kolejnego dnia.

Kiedy warto zdecydować się na czyszczenie wykładzin metodą kapsułkowania?

Czyszczenie wykładzin metodą kapsułkowania warto wykonywać nawet kilka razy w roku. Częstotliwość mycia zależna jest od rodzaju włókna wykładziny oraz intensywności występujących zabrudzeń. Choć to przede wszystkim metoda pielęgnacyjna, to przy zastosowaniu wysokiej jakości środków chemicznych oraz odpowiednio dobranego sprzętu szorującego, daje znakomite efekty nawet przy silnych zanieczyszczeniach. Aby efekt czyszczenia był jak najlepszy, zaleca się, by po kilkukrotnym wypraniu dywanu przy pomocy kapsułkowania zdecydować się na gruntowne czyszczenie metodą ekstrakcyjną.

Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy zajmującej się czyszczeniem wykładzin w Katowicach i innych miastach południowej Polski, skorzystaj z oferty Inmago. Zapewniamy profesjonalne usługi czyszczące przy użyciu wyłącznie sprawdzonych metod i najlepszych hipoalergicznych środków chemicznych. Gwarantujemy sprawne wykonanie usługi przy zachowaniu porządku i z poszanowaniem miejsca pracy klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *