Czyszczenie na wysokości jako propozycja dla hal i magazynów

Hale i magazyny brudzą się podobnie jak inne miejsca. Różnica polega na tym, że kurz i pył osadzają się w nich również w miejscach, które ciężko jest wyczyścić bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Dlatego raz na jakiś czas właściciel hali lub magazynu powinien zlecić czyszczenie specjalistyczne doświadczonej w tym zakresie firmie.

Czyszczenie na wysokości

Czyszczenie na wysokości jest niebezpieczne (i niezgodne z prawem!) dla pracowników, którzy nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń. Istnieje spore ryzyko śmiertelnego wypadku. Odkurzanie na wysokości bez odpowiedniego sprzętu byłoby też nieefektywne, a czasami wręcz – niemożliwe. Firmy oferujące czyszczenie hal i magazynów na wysokościach pracują najczęściej z zastosowaniem technik dostępu linowego, dzięki czemu są w stanie doczyścić nawet najbardziej niedostępne miejsca. Pracownicy w razie potrzeby mogą skorzystać też ze specjalnych rusztowań lub podnośników, dzięki którym każde zdanie wykonają dokładnie, lecz przede wszystkim – bezpiecznie dla siebie i wszystkich wokół. Nowoczesne firmy, takie jak nasza, dysponują też niezależnymi systemami czyszczącymi o dużej mocy, które w ogóle eliminują ryzyko związane z czynnikiem ludzkim na wysokości. Maszyny pozwalają też na uzyskanie o wiele wyższej jakości czyszczenia. Systemy te sprawdzają w pracach do 15 metrów, czyli spokojnie dają sobie radę ze sprzątaniem w niemal każdej hali czy magazynie. Dzięki wbudowanym kamerom operator systemu  cały czas może nadzorować jej pracę, która zresztą jest na tyle cicha, że nie przeszkadza normalnemu funkcjonowaniu obiektu. Niezależny system czyszczący może dostać się nawet do miejsc niedostępnych dla ludzi.

Co obejmuje czyszczenie na wysokości?

W halach i magazynach na wysokości zazwyczaj odkurzania wymagają same konstrukcje, w tym ściany i sufity. Firma oferująca czyszczenie specjalistyczne może też zając się rurami wentylacyjnymi, wentylatorami, wywiewami i innymi elementami wentylacji. Przy okazji warto zlecić jej też kłopotliwe w czyszczeniu elementy instalacji energetycznych. Pracownicy mogą oczyścić też inne trudno dostępne miejsca na wysokości również z pyłów zakwalifikowanych jako wybuchowe. Warto pamiętać o tym, że  hala lub magazyn często wymagają czyszczenia nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynku. Mycia potrzebują nie tylko same okna, ale również i elewacja budynku, czy stojące przy nim silosy.