Zasady mycia elewacji szklanych wodą zdemineralizowaną

Współcześnie powstaje coraz więcej obiektów użytku publicznego, w których występuje duża ilość przeszkleń lub cała elewacja wykonana jest ze szkła. Takie rozwiązania architektoniczne zapewniają niewątpliwe walory estetyczne, jednak mogą też stanowić wyzwanie w przypadku utrzymania odpowiedniej czystości fasad. Dlatego też do ich czyszczenia muszą być wykorzystane zaawansowane metody. Jedną z nich jest mycie elewacji szklanych wodą demineralizowaną. W tym artykule wyjaśnimy w skrócie, na czym właściwie polega ta metoda i jakie właściwości wykazuje woda demineralizowana.

Woda demineralizowana i mycie powierzchni szklanych z jej zastosowaniem

Woda demineralizowana od wielu lat jest z powodzeniem wykorzystywana do mycia m.in. okien czy samochodów w myjniach bezdotykowych. Od pewnego czasu stosowana jest też do oczyszczania obiektów budowlanych, przede wszystkim handlowych i usługowych.

Woda demineralizowana to woda oczyszczona w procesie filtracji z minerałów i pierwiastków. Użyta do czyszczenia z zastosowaniem odpowiednich metod nie pozostawia widocznych zacieków czy smug. Oczywiście w tym przypadku kluczowe znaczenie ma również wykorzystana technologia. Niemniej woda demineralizowana o wysokiej czystości podnosi jakość, skraca czas mycia i jest przyjaźniejsza dla środowiska ze względu na redukcję używanych środków chemicznych. W wielu przypadkach przy regularnym myciu powierzchni wystarczy wręcz sama woda demineralizowana.

Warunkiem osiągnięcia oczekiwanych rezultatów w przypadku mycia elewacji szklanych wodą demineralizowaną jest połączenie odpowiedniej techniki wykonania z właściwym sprzętem do czyszczenia. Standardowo w tym przypadku wykorzystywane są kije teleskopowe oraz szczotki. Szczotki powinny być dobrane pod względem m.in. materiału, z jakiego zostały wykonane, wielkości, kształtu, specyfiki dysz, ilości płaszczyzn itd.

Mycie wodą demineralizowaną – czy to najlepsza metoda?

Mycie wodą demineralizowaną to skuteczna i często wykorzystywana metoda, jednak nie jedyna, która pozwoli nam osiągnąć perfekcyjną czystość elewacji szklanych. Nasza firma wykorzystuje System ZeroTM firmy Ionic, który wytwarza wodę zawierającą zero cząstek na bilion (0ppb). Woda 0 PPB jest tysiąc razy czystsza niż woda o wskaźniku 0 PPM powszechnie znana jako demineralizowana. Dzięki temu możemy świadczyć usługi z zakresu mycia okien i elewacji szklanych, gwarantując perfekcyjną jakość.

Woda 0 PPB jest w stanie usunąć znacznie więcej zanieczyszczeń niż woda 0 PPM (demineralizowana), co wpływa na jeszcze szybsze czyszczenie, nawet tam, gdzie mycie powierzchni odbywa się dość rzadko. Co więcej, pozwala na usunięcie nie tylko zanieczyszczeń stałych, jak w przypadku innych znanych metod, ale również zanieczyszczeń organicznych, np. bakterii. W przeciwieństwie do wody demineralizowanej woda wytwarzana systemem ZeroTM jest nie tylko czystsza, ale również pozbawiona jakichkolwiek mikroorganizmów (jak np. bakterie Legionelli i innych).