Profesjonalny system do mycia okien i elewacji szklanych

W dobie nowoczesnych, szklanych biurowców mycie okien nabrało nowego znaczenia. Przeszklenia stały się modne zarówno w drapaczach chmur, jak i niższych obiektach. Jak łatwo można się domyślić, zachowanie szklanej elewacji w czystości jest bardzo trudne, zwłaszcza w Polsce, gdzie warunki atmosferyczne przez większą część roku nie są ku temu sprzyjające. Dlatego wraz z nowoczesnym budownictwem wyewoluowały też techniki mycia okien i szklanych powierzchni.

Nowoczesny system – czyli jaki?

W naszej firmie korzystamy z systemu IONIC ZERO PPB, spełniającym najwyższe międzynarodowe standardy. Umożliwia on mycie okien na wysokości, nawet przy użyciu podgrzewanej wody. IONIC ZERO PPB to urządzenie zamocowane na samochodzie. Posiada ono własne zasilanie i zbiornik na wodę. System umożliwia mycie okien do wysokości 22 metrów, bez konieczności używania innych maszyn. Samochód z urządzeniem może z kolei znajdować się nawet 400 metrów od mytej elewacji – jest więc niezastąpiony wszędzie tam, gdzie ustawienie zwykłego podnośnika tuż przy elewacji byłoby utrudnione. Mycie okien na wysokościach przy pomocy IONIC ZERO PPB zapewnia ich czystość na trzykrotnie dłuższy czas, niż przy użyciu tradycyjnych metod. Jak to możliwe? System wytwarza wodę zawierająca zero cząstek na bilion – 0 PPB. Jest ona tysiąc razy czystsza niż woda demineralizowana, oznaczana 0 PPM. Jest również wolna od mikroorganizmów – to wszystko sprawia, że podgrzana woda 0 PPB szybko i skutecznie usuwa nawet trwałe zabrudzenia, a efekt utrzymuje się na bardzo długo.  Ultraczysta woda ma mniejszą gęstość, dzięki czemu nie tylko lepiej absorbuje zanieczyszczenia, ale również o wiele szybciej wysycha.

Mycie z dostępem linowym

Mycie elewacji bardzo wysokich budynków wymaga skorzystania pomocy alpinistów przemysłowych, czyli pracowników, którzy dotrą do trudno dostępnych miejsc na elewacji dzięki użyciu systemu linowego. W niższych budynkach o wiele lepszym wyborem jest IONIC ZERO PPB: mycie jest skuteczniejsze, szybsze i nie trzeba przekładać wykonania usługi, gdy warunki pogodowe są niesprzyjające. Jak już było wspomniane, efekt czyszczenia utrzymuje się przez dłuższy czas.