Mycie elewacji blaszanych metodą teleskopową.

Czyszczenie elewacji

Samodzielne czyszczenie elewacji blaszanej – szczególnie, jeżeli odbywa się z wykorzystaniem domowych sposobów – najczęściej okazuje się nieskuteczne, a w przypadku budynków o kilku kondygnacjach może stanowić poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Poniższy wpis wyjaśnia, jakie zalety wiążą się z wynajmem firmy oferującej mycie teleskopowe.

Czyszczenie ścian zewnętrznych metodą teleskopową – korzyści

Skorzystanie z profesjonalnej usługi czyszczenia elewacji to gwarancja efektywnego, dokładnego i całkowicie bezpiecznego działania, dzięki któremu elewacja zacznie znów wyglądać jak w dniu wykończenia. Do niekwestionowanych zalet niskociśnieniowego mycia teleskopowego należy brak konieczności stosowania drabin czy rusztowań – specjalistyczne narzędzia, które pracownicy firmy Inmago wykorzystują podczas pracy, pozwalają na wyczyszczenie nawet kilku pięter z poziomu gruntu.

Zanim jednak uznamy, że wystarczy kupić narzędzia i, zamiast opłacać firmę zewnętrzną, wykonać całą pracę samemu, weźmy pod uwagę fakt, że korzystanie z tego typu urządzeń wymaga odpowiedniego wiedzy. Specjaliści wiedzą, jak przeprowadzić czyszczenie elewacji budynku bez uszkodzenia jej struktury; zapobiegają temu, korzystając z licznych akcesoriów, za pomocą których możliwe jest kontrolowanie wszystkich parametrów pracy. 

Również sam proces czyszczenia jest złożony – obejmuje kilka etapów, podczas których na elewację nanosi się precyzyjnie dozowane specjalistyczne środki chemiczne przeznaczone do czyszczenia konkretnych powierzchni.

Co więcej, profesjonalne kompletne systemy służące do czyszczenia teleskopowego nie są dostępne w tradycyjnym handlu, a ich zdobycie wymaga nakładu rzędu ponad 100 000 zł.