Jak wyczyścić kostkę brukową z oleju

Kostka brukowa to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do wykańczania nawierzchni na wokół domów jednorodzinnych, na podjazdach, ścieżkach, parkingach itp. Wynika to nie tylko z jej właściwości technicznych, takich jak twardość, wytrzymałość i trwałość, ale również walorów estetycznych. Jednocześnie ze względu na specyfikę użytkowania kostki jest ona szczególnie narażona na występowanie różnorodnych zabrudzeń, w tym bardzo trudnych do usunięcia plam z oleju.

Plamy z oleju na kostce brukowej

Plamy z oleju na kostce brukowej są jak niezbyt przemyślany tatuaż na ciele – teoretycznie można je usunąć, w praktyce jednak jest to dość trudne. Ciemne, olejowe zabrudzenia znajdujące się w wyeksponowanym miejscu znacząco obniżają estetykę nawierzchni. Kostka brukowa, ze względu na swoją strukturę, bardzo „chętnie” wchłania olej. Oczywiście niektóre rodzaje kostki są fabrycznie impregnowane, więc wykazują mniejszą podatność na absorpcję tłustych wycieków. Trudniej uporać się z plamami z materiałów nieimpregnowanych. Nie ma jednak kostki, która wykazywałaby całkowitą odporność na zabrudzenia. Kiedy zanieczyszczenia przenikają głęboko w powierzchnię, mogą pozostawiać trudne do usunięcia przebarwienia. Dlatego najlepiej działać szybko, stosując sprawdzone metody. Zwykłe “domowe” sposoby mogą okazać się nieskuteczne, dlatego w wielu przypadkach najrozsądniejszych rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy fachowców.

Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej

Plamy z oleju na kostce brukowej są bardzo trudne do usunięcia standardowymi metodami, dlatego też w nasza firma zapewnia czyszczenie kostki brukowej z zastosowaniem biodegradowalnych środków krystalizujących zanieczyszczenia oraz urządzeń generujących strumień wody o temperaturze do 150°C. W ten właśnie sposób prace można wykonać sprawnie, skutecznie i bezpiecznie. Gdy istnieje konieczność, zabieg powtarzany jest dwukrotnie. W ten sposób można praktycznie całkowicie odtłuścić nawet najbardziej chłonną powierzchnię kostki brukowej. W celu zabezpieczenia nawierzchni na przyszłość bezpłatnie uzupełniamy piaskiem wyraźne ubytki w spoinach. W ten sposób nawierzchnia z kostki brukowej odzyskuje swoją dawną estetykę, znów będąc ozdobą twojej posesji.