Prawdopodobnie w każdym większym obiekcie użyteczności publicznej znajdzie się chociaż jeden mebel tapicerowany. Miękkie siedziska w recepcjach, poczekalniach i gabinetach są nie tylko wygodne, ale dodają wnętrzom przytulności i łagodzą ich formalny charakter. Intensywnie użytkowane meble jednak prędzej czy później ulegają różnego rodzaju zabrudzeniom. Jak je czyścić?
Codzienne czyszczenie
Z usuwaniem drobnych plam z pewnością poradzi sobie ekipa sprzątająca zatrudniona w danym miejscu. Plamy z żywności najlepiej usuwać od razu po zabrudzeniu przy pomocy wilgotnej ściereczki z odrobiną proszku do prania. Ślady po długopisie skutecznie usuwa gliceryna. Ze starszymi plamami warto walczyć przy pomocy dostępnych w sklepach, dedykowanych do tego celu detergentów, w postaci proszków lub pianek. Obicia skórzane najlepiej myć letnią wodą z odrobiną płynu do naczyń.
Z pomocą specjalistów
Tradycyjne sposoby czyszczenia mebli nie zawsze są skuteczne, zwłaszcza w przypadku mebli tapicerowanych, których codziennie używa wiele osób. Czasami zabrudzenia wnikają na tyle głęboko, że zwykłe środki do czyszczenia mebli nie są w stanie ich usunąć. Nawet gdy meble są regularnie czyszczone, z biegiem lat osiada na nich kurz, który odbiera im dawną świeżość. Dlatego raz na jakiś czas w obiektach użyteczności publicznej konieczne jest profesjonalne czyszczenie mebli tapicerowanych. Specjaliści dysponujący odpowiednim, delikatnym dla mebli sprzętem czyszczącym, usuną wszelkie zabrudzenia bardzo skutecznie, przywracając tapicerce elegancki i schludny wygląd. Doskonale potrafią oni dobrać odpowiedni dla danego materiału środek i sposób czyszczenia, aby osiągnąć zamierzony efekt, lecz nie ryzykować uszkodzenia mebla. Korzystając z usługi czyszczenia mebli tapicerowanych, warto przy okazji zlecić pranie wykładzin i dywanów, które przeprowadza się w podobny sposób. Osoby, które widziały starsze meble i wykładziny tuż po wypraniu przez specjalistów, często nie dowierzają, że można uzyskać tak spektakularny efekt!