Czyszczenie elewacji – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy

Zarządcy budynków muszą dbać nie tylko o to, by dany obiekt był bezpieczny i wszystko funkcjonowało w nim bez zarzutu, ale też o to, by nienagannie się prezentował. Dlatego raz na jakiś czas są oni zmuszeni poszukać firmy, która zajmie się profesjonalnym wyczyszczeniem elewacji. Czym powinni kierować się przy wyborze wykonawcy i na co warto zwrócić szczególną uwagę? Tym zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Doświadczenie i kompetencje wykonawcy

Czyszczenie elewacji warto powierzyć firmie, która zajmuje się czyszczeniem specjalistycznym na szeroką skalę. Pamiętajmy, że na wielu budynkach pojawiają się zabrudzenia nie tylko będące następstwem zjawisk atmosferycznych, ale również glony, wykwity wapienne i solne, czy zabrudzenia z oleju. Warto więc postawić na firmę, która poradzi sobie z każdym z nich. Doświadczeni administratorzy budynków zawsze upewniają się też, jaką techniką będzie pracował zespół. W przypadku większości elewacji lepiej sprawdza się czyszczenie niskociśnieniowe, które jej nie uszkadza. Profesjonalne ekipy czyszczące nie tylko usuwają powstałe do tej pory zabrudzenia, lecz w ramach usługi zabezpieczają też tynki przed ponownym zabrudzeniem.

Precyzja i bezpieczeństwo

Nowoczesne firmy oferujące czyszczenie elewacji odchodzą od stosowania rusztowań. Ta technika czyszczenia generuje sporo zagrożeń dla osób przebywających w obszarze roboczym wokół budynku. Rusztowanie, w przypadku firm i urzędów, często utrudnia też przepływ interesantów, który z kolei wpływa na funkcjonowanie danego obiektu. Dlatego też najlepsi wykonawcy inwestują w rozbudowany park maszynowy, który pozwala na czyszczenie elewacji przy pomocy niezależnego systemu zamontowanego na samochodzie. Przykładają też ogromną wagę do doboru i precyzji dozowania środków myjących. Profesjonaliści korzystają z opatentowanych, dedykowanych do tego celu środków, które nie są dostępne w tradycyjnym handlu. Warto wybrać firmę, która oczyści budynek kompleksowo, tj. w razie potrzeby poradzi sobie też z czyszczeniem dachu z porastających go mchów, porostów czy glonów. Nasza firma, w ramach czyszczenia elewacji, oferuje też bezpłatną usługę mycia okien z zewnątrz. Bardzo zależy nam na tym, by budynek po wizycie naszej ekipy prezentował się schludnie w każdym calu.