Czyszczenie elewacji – metoda niskociśnieniowa

Elewacje budynków, bardziej niż okna każdego dnia narażone na niszczące działanie czynników atmosferycznych oraz zabrudzeń i wykwitów pojawiających się w naturalny sposób. Niestety mają one wpływ na znaczące pogorszenie estetyki obiektu i bardzo trudno sobie z nimi samodzielnie poradzić. Jak można sprostać tym problemom?   Niskociśnieniowe czyszczenie elewacji

Jedną z najbardziej niezawodnych metod, praktykowanych przez naszych pracowników, jest niskociśnieniowe czyszczenie elewacjiSposób ten polega na precyzyjnym dozowaniu opatentowanych i niedostępnych w regularnym handlu środków chemicznych, które mają za zadanie trwale rozpuścić zanieczyszczenia. Szczególnie ważnym w procesie czyszczenia jest ich odpowiedni dobór środków, ponieważ ich nieodpowiednie zastosowanie może doprowadzić do trwałego  uszkodzenia elewacji.

Następnym etapem jest właściwe wypłukanie elewacji z zanieczyszczeń. Niezbędnym przy wykonywaniu tej czynności jest urządzenie ciśnieniowe, teleskopowe kije wykonane z Carbonu, odpowiednio dobrane dysze oraz akcesoria, które dbają o właściwą odległość od elewacji. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia tynku, a jedynie do usunięcia zabrudzeń. Bardzo ważne jest też dostosowanie optymalnej temperatury wody, gdyż zbyt gorąca może doprowadzić m.in. do odbarwień lub powstawania pęknięć. Dodatkowym krokiem, który proponujemy naszym klientom przy tego typu usłudze jest zaimpregnowanie elewacji, co stanowi dodatkową ochronę przed powstawaniem glonów i grzybów.