Czyszczenie elewacji hal przemysłowych

Elewacje budynków są nieustannie narażone na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na zewnętrznych ścianach często osiada nie tylko brud i kurz, ale też pokrywają się one glonami, grzybami i mchem. Budynek zaczyna przez nie wyglądać nieestetycznie, a nalot jest szkodliwy dla konstrukcji ścian. Dlatego właśnie zwykłe murowane budynki, jak i ogromne metalowe hale przemysłowe, wymagają regularnego czyszczenia elewacji. Jeśli chodzi o te ostatnie, problematyczne jest nie tylko samych zabrudzeń, ale również przeprowadzenie całego procesu tak, by nie pozostały smugi. Elewacje hal w pełnym słońcu bezlitośnie ukazują wszystkie błędy popełnione przy myciu.

Mycie niskociśnieniowe

Najbezpieczniejszą metodą czyszczenia elewacji hal jest technologia czyszczenia niskociśnieniowego. W naszej firmie korzystamy z trójstopniowego procesu usuwania zanieczyszczeń oraz zabezpieczenia powierzchni przed ponownym zabrudzeniem. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jakich środków użyć, by czyszczenie było skuteczne, stosujemy też szereg precyzyjnych urządzeń dozujących. Czyszczenie elewacji pod niskim ciśnieniem jest dla niej wyjątkowo delikatne, właściciel hali nie musi martwić się o wgniecenia czy odpryski farby. Akcesoria, jakich używamy podczas mycia, pozwalają naszym pracownikom utrzymać odpowiedni dystans od elewacji, co dodatkowo zapobiega powstawaniu uszkodzeń i odbarwień.

Bez drabin, bez rusztowań

Czyszczenie elewacji hal przemysłowych to trudne zadanie z jeszcze jednego względu – rozstawianie rusztowań wokół hali mogłoby zakłócać jej pracę i znacząco wpływać na bezpieczeństwo przemieszczających się obok hali osób i pojazdów. Z tego powodu coraz więcej właścicieli hal decyduje się na skorzystanie z usług firm czyszczących elewacje, które dysponują nowoczesny parkiem maszynowym, umożliwiającym czyszczenie na wysokości. Czyszczenie elewacji nie wiąże się wtedy z przestojem w produkcji, a co za tym idzie – ze stratami dla firmy. W przypadku większości hal przemysłowych, do usunięcia ze ścian jest nie tylko brud i mikroorganizmy, ale również zabrudzenia z oleju lub smaru. Ekipa, która podejmuje się czyszczenia elewacji tego typu obiektu, musi być przygotowana również do walki z nimi.