Czy okopcenia po pożarach da się usunąć?

Prawidłowe odpylanie zakładów produkcyjnych jest niezwykle ważne. Ma ono na celu systematyczne pozbywanie się z zakładu produkcyjnego zanieczyszczeń, które wpływają na zdrowie obsługujących maszyny pracowników oraz przyczyniają się do powstawania usterek stosowanego w celach produkcyjnych sprzętu. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiega odpylanie i czy jest wystarczające w celu utrzymania odpowiedniej czystości w zakładzie.

Co warto wiedzieć o odpylaniu w zakładach produkcyjnych?

W przypadku wielu zakładów produkcyjnych projektowane są specjalne systemy odpylania, które mają za zadanie zapewnienie optymalnych i zgodnych z przepisami BHP warunków pracy, a także ochronę przed uszkodzeniami wykorzystywanych w celach produkcyjnych maszyn. Choć działają one w sposób efektywny, to nie zawsze usuwają 100% powstających w czasie produkcji zanieczyszczeń. Część z nich pozostaje np. w przewodach wentylacyjnych oraz na elementach konstrukcyjnych hali, powodując poważne problemy. Pyły produkcyjne, które nie zostały usunięte przez systemy odpylające, mogą zwiększać m.in. ryzyko wybuchu pożaru. Z tego względu konieczne okazuje się stosowanie dodatkowych zabiegów, które mają na celu utrzymanie hali produkcyjnej w nienagannej czystości. Jednym ze sposobów na usuniecie pyłów, które nie zostały pochłonięte przez systemy odpylania, jest skorzystanie z usług naszej firmy, która oferuje specjalistyczne czyszczenie i odkurzanie na wysokości.

Gdzie gromadzą się pyły powstające w zakładach produkcyjnych?

Systemy odpylania pochłaniają zanieczyszczenia, jednak drobinki pyłów i tak gromadzą się we wnętrzu hali, osiadając na elementach konstrukcji, ścianach, sufitach. Pyły gromadzą się także wewnątrz systemów wentylacyjnych i instalacji energetycznych, stwarzając poważne zagrożenie i prowadząc do spadku efektywności działania m.in. wentylatorów. Zajmujemy się specjalistycznym czyszczeniem konstrukcji hal produkcyjnych i magazynowych, silosów i innych elementów, które położone są na wysokości, czyli poza dostępem zatrudnianych ekip sprzątających. Dysonujemy profesjonalnymi odkurzaczami, dzięki którym możliwe jest usunięcie pyłów nawet z trudno dostępnych miejsc. Nasze działania obejmują m.in. usuwanie pyłów i innych zanieczyszczeń, które osadzają się na elementach konstrukcyjnych oraz wewnątrz systemów wentylacyjnych i innych instalacji. Dzięki specjalistycznym urządzeniom możemy skutecznie pracować na wysokości do 15 metrów bez konieczności korzystania z podnośników oraz rusztowań. Urządzenia z wbudowaną kamerą gwarantują wysoką jakość naszych usług. Co więcej, oferowane przez naszą firmę usługi czyszczące odbywają się podczas pracy zakładu – nie korzystamy z urządzeń emitujących hałas oraz wymagających czasowego wstrzymania działania maszyn i reorganizacji pracy zespołu.